Oglas

Prihodnji krog PLTS

Zmagovit konec tedna za mlade Radomljane

2016-08-30 16:38

Ta konec tedna so bile na delu mlajše selekcije Kalcer Radomelj. Mlajši dečki so remizirali na domačem igrišču proti Jezero Medvodam, starejši dečki pa so v gosteh premagali Slovan. Zmage pa še naprej nizajo tako kadeti kot mladinci, ki so tokrat odpravili vrstnike Jadrana iz Dekanov.

Najprej so na igrišče v soboto stopili mlajši dečki, ki so igrali tekmo prvega kroga 1. lige mlajših dečkov MNZ Ljubljana proti ekipi Jezero Medvode. Po petih minutah igre je Radomljane v vodstvo popeljal Javorič, do konca prvega dela tekme pa se rezultat ni spremenil. V prvi minuti drugega polčasa je na 0-2 povišal Dodig, nato pa so domači zadeli dvakrat v razmaku treh minut, zadela sta Avdić in Gartner. Ekipa trenerja Obrstarja bo to soboto gostovala v Domžalah pri ekipi Domžale A.

Kalcer Radomlje - Jezero Medvode 2-2 (1-0)
Strelci
: Javorič 5., Dodig 31.; Avdić 33., Gartner 36.
Kalcer Radomlje: Hrovat, Pöschl, Obradović, Kosirnik, Karner, Kobal (K), Okorn, Javorič, Drobež. Na klopi: Dodig, Glavan, Nartnik, Bolta.

Dobro so začeli tudi starejši dečki, ki so gostovali na Kodeljevem pri ljubljanskem Slovanu. Po dvajsetih minutah srečanja je rumene v vodstvo popeljal Kobal, šest minut pred koncem tekme pa je zmagovalca potrdil Ljubijankić. Obe ekipi pa sta tekmo končali z deseterico igralcev; pri domačih je v 66. minuti rdeči karton prejel Ris, v sodniškem dodatku pa je pri Radomljanih pordečel Židan. Oba sta prejela neposredna rdeča kartona. Naslednji krog pa za Radomljane prinaša lokalni derbi, saj se bodo Radomljani odpravili na gostovanje v bližnji Mengeš k Laby's Mengo 28.

Slovan A - Kalcer Radomlje 0-2 (0-1)
Strelca
: Kobal 20., Ljubijankić 64.
Izključena: Ris 66.; Židan 71.
Kalcer Radomlje: Grešak, Jerman, Stražar, Adrović, Brlec, Zore (K), Resanović Kvas, Židan, Ravnikar, Juhant, Kobal. Na klopi: Popelar, Ljubijankić, Jeretina, Urbanija.

Nedelja pa je bil čas za tekmi kadetske in mladinske ekipe, obe ekipi pa sta igrali proti vrstnikom iz ekipe Jadran Dekani. Na obeh so bili prepričljivo boljši domači, ki so skupno zabili 10 zadetkov, prejeli pa enega. Že v tretji minuti je po protinapadu domače v vodstvo popeljal Đuzić, že v naslednjem napadu pa je po podaji z desne strani iz šestih metrov izenačil Sekolič. To pa je bilo praktično edini nevarni napad gostov iz Dekanov. Domačini so v vodstvo prišli spet v 20. minuti, potem ko je po prodor in predložku Agovića nekdo od branilcev gostov igral z roko v kazenskem prostoru, zanesljiv izvajalec najstrožje kazni pa je bil kapetan Zabukovnik. Petnajst minut zatem je Agović zabil še prvega od svojih treh zadetkov na tekmi.

V drugem polčasu so gledalci še naprej spremljali precej enostransko tekmo, domačim pa žoga ni in ni hotela v gol. V zadnjih sedmih minutah tekme so Radomljani uspeli še trikrat premagati gostujočega vratarja. Še dvakrat je to uspelo Agoviću, zadetek tekme pa je dosegel Švigelj, ki je zadel neposredno iz kota.

Kalcer Radomlje - Jadran Dekani 6-1 (3-1)
Strelci: Đuzić 3., Zabukovnik 20. (11-m), Agović 35., 73., 79., Švigelj 75.
Kalcer Radomlje: Šivavec, Čehič Limoni, Majcen, Juhant, Latinčič, Pišek, Đuzić, Zabukovnik (K), Agović, Palek, Švigelj. Na klopi: Šalamun, Ajazaj, Hrovat, Blažević, Kopitar, Marinko, Kasnik.

Z odliko pa so svojo nalogo opravili tudi mladinci pod vodstvom Janija Pateta, ki nadaljujejo serijo zmag. Na enostranski tekmi, v kateri gostje niso resneje ogrozili vrat Cerarja, so domači povedli preko Levca, ki je pobegnil po levi strani v kazenski prostor in zadel s strelom v daljši spodnji kot, kar je bil tudi rezultat prvega polčasa.

Svoj drugi gol na tekmi je radomeljski napadalec dosegel po devetih minutah nadaljevanja, potem ko je sprejel predložek z desne strani in s trinajstih metrov meril neubranljivo v gostujočo mrežo. Dvanajst minut kasneje je bilo že 3-0, ko je po protinapadu z roba kazenskega prostora z močnim strelom zadel Nuhanović. Vse dvome o zmagovalcu pa je v 85. minuti odpihnil Tracogna, ki je s pravim evrogolom s 35 metrov zadel v levi zgornji kot vrat vratarja Pribaca.

Kadete in mladince naslednja tekma čaka že jutri, ko se bodo v Ljubljani pomerili z lanskimi prvaki Ilirijo 1911 Extra-Lux. Tekmi bosta ob 15. in 17. uri.

Kalcer Radomlje - Jadran Dekani 4-0 (1-0)