bg_image

Oglas

Prihodnji krog PLTS

2011-05-22 11:57

Radomljani so v srečanje krenili podjetneje in si v začetnih minutah priigrali dve izjemni priložnosti za vodstvo, a sta bila Mohar in Varga po udarcu s kota premalo natančna. "Kdor ne da dobi" je že dobro poznano dejstvo v domala vseh športih in točno to se je pripetilo našim fantom. Po izgubljeni žogi radomljanov, na sredini igrišča, so domačini krenili v protinapad, žogo podali do Simona Gregoriča na levi strani, ta pa je s pravim evrogolom snel pajčevino iz levega zgornjega kota Juračičevih vrat in tako povedel domače v vodstvo. Po prejetem zadetku so naši fantje napadali, domači pa so prežali na protinapade in poskušali z dolgimi podajami proti radomeljskemu kazenskemu prostoru. Radomeljska je imela ves čas pobudo na igrišču, a kaj, ko tokrat žoga ni in ni hotela v primorsko mrežo, na drugi strani pa so domačini v 30. minuti izvedli repliko akcije iz 7. minute, le da je bil tokratni strelec Jakomin Saša, ki se je znašel povsem sam pred našim vratarjem in ga rutinirano premagal za vodstvo 2:0. Po visokem vodstvu domačih (glede na prikazano), so radomljani še konkretneje krenili v napad in si ponovno priigrali nekaj polpriložnost, vendar žoga enostavno ni našla poti v okvir vrat domačega vratarja Obradoviča. V 40. minuti pa odločilni trenutek srečanja. Marko Lunder je pobegnil domačim branilcem, le-ti pa so ga kakih 20 metrov od vrat zaustavili s prekrškom, katerega ni videl le (tokrat izjemno slabi) glavni sodnik Žganec Mitja. Po nepravilni sodnikovi odločitvi se je Lunder razburil, Žganec mu je pokazal rumeni karton, nato pa po dodatnem besednem obračunu med Lundrom in delilcem pravice še rdečega. Naj omenimo še, da se je nato glavni sodnik poškodoval in je bilo zaradi oskrbe njegove poškodbe srečanje prekinjeno za več minut, polčas pa se je končal brez kakršnega koli sodnikovega dodatka, kar je povzročilo nemalo razburjenja na radomeljski klopi.

Posnetek prvega polčasa
(pomembnejši dogodki: 8:05 - Zadetek za 1:0 | 26:20 - Zadetek za 2:0 | 33:00 - Izključitev Lundra)

V drugi polčas so naši fantje krenili z -2 in igralcem manj, glavni sodnik Žganec pa zaradi poškodbe ni mogel nadaljevati s sojenjem. Odlično ga je nadomestil (do takrat) njegov 1. pomočnik, katerega pa je kot linijski sodnik zamenjal kar delegat srečanja, Zirnstein Robert, in potrebno je omeniti, da je nova sodniška trojka svoje delo v drugem polčasu opravila z odliko. Ne glede na slabo popotnico iz prvega dela, se radomljani niso predajali in vzpodbudno krenili v drugi polčas, ter si z igralcem manj vseskozi ustvarjali pol/priložnosti a tokrat žal ni bil njihov dan. Domačini so tako kot v prvem delu ves čas prežali na protinapade, a je bila radomeljska obramba z vratarjem pretrd oreh, da bi bila zmaga domačinov izdatnejša. Tako se rezultat do konca srečanja ni spremenil, domačinom čestitke za zmago, našim fantom pa kapo dol, saj so imeli v prvem delu, poleg domačih igralcev na igrišču, še dodatnega nasprotnika, v drugem delu pa se kljub rezultatskemu zaostanku in številčni premoči domačih niso predajali in dobesedno pustili srce na igrišču.

Posnetek drugega polčasa

Ne glede na poraz in "samo" devetim točkam prednosti pred zadnjimi tremi krogi pa imata trener Rajko Jeršin in njegov pomočnik Jure Kaplja le sladke skrbi, saj imata v ekipi lepo število igralcev, ki samo čakajo na priložnost in verjamemo, da jo bodo pograbili z obema rokama.

Prihodnjo nedeljo, 29.5.2011, ob 17. uri, prihajajo v Radomlje gostje iz Tolmina, naši nogometaši pa bi že ob osvojitvi ene same točke (nadejamo se seveda 18. zmage v tej sezoni), tudi teoretično postali prvaki 3.SNL-zahod. Lepo vabljeni in se vidimo torej v nedeljo ob 17h v Športnem parku Radomlje.