Oglas

Prihodnji krog PLTS

V soboto brez zmagovalca

2016-05-09 16:31

Sobotni derbi med Kalcer Radomljami in Aluminijem ni bila navadna tekma ,saj so imeli Radomljani v primeru zmage možnost osvojiti naslov prvaka II. SNL. Po devetdesetih minutah sta se ekipi razšli z rezultatom 1-1, Radomljani pa so dve koli pred koncem ohranili 5 točk prednosti pred sobotnim tekmecem.

Tekmo sta obe ekipi začeli previdno. Prvi nevaren strel proti nasprotnim vratom je v 23. minuti sprožil Topolovec z leve strani. Žogo, ki je letela proti bližnji vratnici, je vratar Ivačič odbil v kot. Po kotu pa so gostje prišli do vodstva. Predložek v sredino je radomeljska obramba uspela odbiti, nato pa je žogo Turkalj s približno 12 metrov pospravil v mrežo.

Že v naslednji minuti bi lahko gostje vodili z 0-2, ko so trije napadalci krenili proti Ivačiču, a so se zapletli s predolgo podajo na levo stran v kazenski prostor proti Krljanoviću, nato pa je Ivačič uspel žogo ubraniti. Radomljani so imeli najlepšo priložnost v 38. minuti, ko je Cerar ukradel žogo pred gostujočim kazenskim prostorom in prodrl po desni strani do petmetrskega prostora. Žogo je nato podal v sredino proti Stoiljkoviću, ta pa je zadel oddaljeno vratnico. Nogometaši Aluminija so pred koncem prvega polčasa še enkrat zapretili, ko je Križan poskusil z lobom ukaniti domačega vratarja, a je žoga preletel vrata.

Nadaljevanje tekme je ponudilo ravno obratno sliko na igrišču, ko pa prvih 45 minut. Radomljani so sicer pritisnili na vrata gostov, do prvih priložnosti pa so prišli igralci Aluminija. Najprej po nekaj zaporednih blokiranih strelih Križan zadel prečko, nato pa je Ivačič istemu igralcu izbil žogo, ko je ta krenil v dvoboj z njim.

Nato pa je prišla na vrsto 55. minuta, ko so rumeni prišli do izenačenja. Napad je s strelom po tleh s 17 metrov zaključil Šipek in premagal vratarja Janžekovića. Pet minut kasneje je razpoloženi Šipek preigraval pred kazenskim prostorom in podal na levo stran v kazenski prostor proti Stoiljkoviću. Slednji je poskusil srečo s strelom, a je zadel gostujočega vratarja. Do konca tekme sta obe ekipi še poskušali preobrniti izid v svojo korist, a je bil pri domačih iz obrata nenatančen Cerar, pri gostih pa sta cilj zgrešila Bizjak in Križan.

25. krog II. SNL
Kalcer Radomlje - Aluminij 1-1 (0-1)
Gledalcev
: 250
Strelca: Šipek 55.; Turkalj 23.
Opominjani: Zorc, Primc, Kumer, Andrić, Osmanaj; Damiš, Rogina.
Sodniki: David Šmajc (glavni sodnik), Rafael Ajdovec, Gorazd Prelog (pomočnika).
Delegat: David McDowell.

Kalcer Radomlje: Ivačič, Kumer, Kosec (K), Zukić, Lidjan, Šipek, Kovjenić (Osmanaj 54.), Cerar (Jakovljević 75.), Zorc (Gajič 83.), Primc, Stoiljković. Na klopi: Andrić, Zupanc, Hlede, Avbelj. Trener: Dejan Djuranović.

Aluminij: Janžeković, Turkalj, Topolovec (K), Čeh, Damiš, Petrović (Vezjak 74.), Rogina, Krljanović, Križan, Škoflek, Bizjak. Na klopi: Lipovac, Alen Ploj, Pintarič, Ahec, Aljaž Ploj. Trener: Bojan Špehonja.