Oglas

Prihodnji krog PLTS

V 4. krogu že tretji poraz

2011-08-29 15:52

Srečanje na igrišču Matije Gubca v Krškem, se je pričelo ob 19.30 uri, v prijetnem poletnem večeru. Na tribunah se je zbralo nekaj manj kot 200 gledalcev, ki so si obetali lepe nogometne predstave, pohvaliti pa velja tudi nekaj radomeljskih navijačev, ki so se odpravili na gostovanje približno 100 kilometrov od doma, bodrit naše fante.

V prvem delu so bili podjetnejši domači igralci, čeprav so bolje pričeli radomljani. Začetnih deset minut je pripadlo našim fantom, ki so lepo gradili igro, a si omembe vredne priložnosti, z izjemo dveh nevarnih predložkov, niso uspeli ustvariti. Po začetnem otipavanju pa so vse nevarnejši in podjetnejši postajali domačini ter prihajali vedno bližje radomeljskim vratom. Najnevarnejša igralca domačih, preko katerih je v prvem delu potekalo najvčje število napadov, sta bila bivši radomljan Josip Špelić in napadalec Miha Drnovšek. Špelič je imel v zadnjih minutah prvega dela tri lepe priložnosti iz prostih strelov a sta prvi dve žogi zleteli visoko čez radomeljska vrata, tretja pa je v 42. minuti končala v mreži. Špelić je izvajal prosti strel z razadlje 25m, poslal žogo proti prvi vratnici, kjer pa je zaspana radomeljska obramba, na čelu z vratarjem, slabo posredovala ter pozabila na Armina Lulića, ki je povedel Krško v vodstvo z 1:0. Naj omenimo še priložnost domačih v 40. minuti, ko se je po predložku s strani povsem sam pred Bičkom znašel domači napadalec, a je bil na našo srečo premalo natančen. Domači so tako povsem zasluženo odšli na odmor z minimalno prednostjo 1:0.

Trener Rajko Jeršin je prvo menjavo opravil takoj po odmoru, potem ko je v garderobi pustil Škafarja, katerega je na igrišču zamenjal Rozman. Radomljani so, tako kot v začernih minutah prvega dela, močno pritisnili proti domačim vratom a so bili v zaključkih premalo zbrani in nenatančni. V 66. minuti je sledila nova menjava. Namesto Seferoviča je v igro vstopil Lunder (ki je tokrat srečanje pričel s klopi!!!). Minuto zatem pa so imeli naši fantje lepo priložnost na srečanju. Sodnik Borošak je na robu domačega kazenskega prostora dosodil prosti strel za radomljane, a je prava bomba Lundra zgrešila cilj za nekaj metrov. Kdor ne da dobi, je že stari rek, ki se je za resničnega izkazal tudi tokrat. V 74. minuti je po zgrešenih priložnostih radomljanov do žoge prišel Mostarlič Igor (ki je vstopil v 59. minuti) in še drugič poslal žogo za hrbet radomeljskega vratarja. Do konca srečanja velja omeniti še menjavo v radomeljski ekipi, ko je v 76. minuti namesto Karapetroviča vstopil Lizalovič in lepo priložnost Snoja, a rezultat se do 90. minute ni spremenil in tako so radomljani zabeležili že tretji poraz v skupno štirih srečanjih (toliko, kot v lanski in polovici predlanske sezone skupaj - 39 srečanjih).

Čestitke domačinom za osvojene nove tri točke, naše fante pa čaka boj za nove točke čez 14 dni (prihodnji vikend so ekipe v prvi in drugi ligi proste zaradi reperzentančnega premora), ko v radomeljski športni park prihaja ekipa Šmartna 1928.