Uspešen začetek za mladince in kadete

2016-08-26 09:49

Mladinska in kadetska vrsta Kalcer Radomelj sta sezono začeli s tremi zmagami. V prvem krogu drugoligaškega tekmovanja sta obe ekipi slavili proti Biljam, včeraj pa so mladinci s 4-1 odpravili še trboveljski Rudar v Pokalu MNZ.

V nedeljo, 21.8. so kadeti in mladinci gostovali v Biljah pri tamkajšnjemu istoimenskemu klubu. Najprej so na igrišče stopili kadeti obeh ekip, radomeljska ekipa pod vodstvom Dušana Balutta pa je na koncu slavila z 1-3. Po prvem polčasu so rumeni vodili z minimalno prednostjo po golu Latinčića, v drugem pa sta zadela še Agović in še enkrat Latinčić.

Na drugi tekmi pa so mladinci potrdili zmago svojih mlajših klubskih kolegov in slavili z 0-2. V prvem polčasu je Radomljane v vodstvo popeljal Levec, po petih minutah nadaljevanja pa je končni rezultat postavil Nuhanović. To je že štirinajsta zaporedna ligaška zmaga varovancev Janija Pateta.

Mladinska ekipa je bila še enkrat na delu včeraj, ko so v radomeljskem Športnem parku v prvem krogu pokala MNZ Ljubljana gostili Rudar Trbovlje. Domači igralci so bili vseskozi boljši nasprotnik, saj gostje praktično niso prišli do resnejše priložnosti za dosego zadetka. Terensko premoč so rumeni kronali v 22. minuti, ko je po predložku iz kota lastno mrežo zatresel Ocepek. Le tri minute kasneje so gostje izenačili po prostem strelu Lipovška. Žoga je presenetila domačega vratarja Cerarja, poleg tega pa mu je ponagajalo tudi sonce. Levec je postavil rezultat prvega polčasa deset minut pred koncem le-tega, potem ko je zanesljivo izvedel najstrožjo kazen.

Tudi v drugem polčasu so na igrišču gospodarili igralci v rumenem. V 56. minuti je vse dvome o zmagovalcu odpihnil Nuhanović, končni rezultat pa je štiri minute pred koncem postavil Kovačević.

Po tekmi je trener mladinske ekipe Jani Pate povedal: "Pokal je svojevrstno tekmovanje. V tekmo smo šli s kombinirano ekipo, da je priložnost za igro dobilo čim več igralcev. Odigrali smo dobro, zmagali suvereno, imeli pa smo tudi nekaj lepih priložnosti za dosego zadetka, tako da bi rezultat lahko bil še višji. Pomembno je, da so fantje tekmo vzeli resno, tako da sedaj vem, na koga lahko računam skozi prvenstvo. Slednje bo težko, saj liga z desetimi ekipami ne bo puščala nobenih spodrsljajev. Cilj je bil napredovanje v naslednji krog, kar nam je uspelo, spočili smo nekaj igralcev, saj nas v naslednjih sedmih dneh čakajo tri tekme. Sem zadovoljen."

Dotaknili pa smo se tudi tekme v Biljah: "Najlepše je prvenstvo začeti z zmago, kar nam je uspelo v Biljah. To pa moramo potrditi še v nedeljo na prvi domači tekmi. Dali bomo vse od sebe, da zmagamo, saj smo si zadali visoke cilje. Stremimo k temu, da bi bili na koncu čim višje na lestvici, skozi prvenstvo pa bomo videli, kako priti do tja. Domače tekme moramo igrati pogumno in na zmago. Zabiti moramo gol več od nasprotnika, tudi za ceno prejetega zadetka. Imamo sposobno ekipo, vsako tekmo lahko dosežemo dva, tri zadetke, tako da bomo na vsaki tekmi šli na zmago."

V drugem krogu druge kadetske in mladinske lige bodo Radomljani v nedeljo doma gostili ekipi Dekanov. Kadeti se bodo na igrišče podali ob 15. uri, dve uri za njimi pa bodo na delu še mladinci obeh ekip.

A.S.