Oglas

Prihodnji krog PLTS

Točka velika kot tri

2010-10-03 20:24

Srečanje v Mirnu se je pričelo ob 15. uri na slabem igrišču, predvsem zaradi preteklih dogodkov, ko so Slovenijo prizadele naravne katastrofe. V pričetku tekme so bili domačini več pri žogi in poskušali predvsem z visokimi predložki in globinskimi podajami ogroziti radomeljska vrata, a je bila obramba z vratarjem Juračičem venomer na pravem mestu. V drugem delu prvega polčasa so naši fantje vzpostavili ravnotežje, a si v prvem delu nobena ekipa ni priigrala omembe vredne priložnosti in tako je bil rezultat po 45. minutah 0:0.

V drugem polčasu se je najprej (v 47. minuti) ponudila priložnost domačinom, ko se je Vogrič povsem sam znašel pred našim vratarjem, a mu je Juračič strel ubranil. Nato se je igra razživela in postajala vse dinamičnejša. Radomljani so imeli žogo več v nogah, konkretnejši v priložnostih pa so bili primorci, saj je neugodni Marko Vogrič povzročal nemalo težav naši obrambi. Sredi drugega polčasa pa veselje domačih navijačev. Po strogo dosojenem prekršku nad Vogričem so domači izvajali prosti strel. Po odbiti žogi od živega zidu, je sledil predložek, do žoge je prišel Vogrič, kateri se je otresel radomeljskega branilca in s približno petih metrov zadel za 1:0. Po zadetku pa so se prebudili tudi radomljani. Igralci Adrie so se malce povlekli v obrambo in čakali le še na priložnosti iz protinapadov, medtem ko so naši fantje predstavljali vse večjo nevarnost za domača vrata. Vendarle pa je bila domača ekipa tista, ki je imela v nogah "match žogo". 10 minut pred koncem se je povsem sam pred našimi vrati znašel Vogrič, a udaril preko vrat.V izdihljajih tekme pa veselje tudi v radomeljskih vrstah. Tekma se je že prevesila v sodnikov podaljšek, ko je "rezervist" Destani po gneči v domačem kazenskem prostoru izkoristil nepazljivost domače obrambe in v 91. minuti postavil končni izzid 1:1. Omeniti velja še priložnost Vogriča praktično v zadnji sekundi tekme, ko je z glavo sprožil proti našim vratom, a je Juračič njegov strel ubranil.

Čestitke fantom predvsem za prikazano igro v zadnjih 20. minutah, ko so pustili srce na igrišču in ravno to se je obrestovalo. Točka v gosteh pri Adrii je velika kot tri, saj kot smo že dejali, primorci ponovno ciljajo na sam vrh 3. SNL-zahod in vsekakor smo lahko s končnim razpletom več kot zadovoljni.

Prihodnji teden prihaja v Športni park Radomlje zadnjeuvrščena ekipa 3. SNL-zahod, ekipa Naklega. Srečanje bo pomembno za obe ekipi, saj se gorenjci nikakor ne predajajo in si močno želijo prvih točk v prvenstvu, mi pa se zavedamo, da nam nove tri točke prinašajo tisto, kar si potihem želimo, to pa je vrh 3. SNL-zahod.

Rezultati 7. kroga, 3. SNL-zahod (02.10.2010)

Krka : FC Ljubljana 6:1 (2:1)
Adria Miren : Kalcer Radomlje 1:1 (0:0)
Naklo - klub zmagovalcev : Livar Ivančna Gorica 1:3 (0:1)
Sava Kranj : Brda 0:1 (0:0)
AH MAS TECH : Tolmin 0:4 (0:2)
Dekani : Kamnik 2:1 (1:1)