Oglas

Prihodnji krog PLTS

Štiri kroge pred koncem neulovljivih +12

2011-05-15 21:46

Gostje so v Radomlje pripeljali okrepljeno ekipo z nekaterimi igralci prvoligaškega Triglava iz Kranja in tako že pred srečanjem nakazali, da ne prihajajo z belo zastavo. Srečanje se je pričelo v deževnem vremenu, kar se je sicer poznalo v slabšem obisku s strani gledalcev, ni pa se povsem nič poznalo na ponovno izjemno pripravljeni travnati površini glavnega igrišča v Športnem parku Radomlje.

Začetne minute so minile v otipavanju nasprotnika, prvo pravo priložnost pa so imeli gostje v 5. minuti, a bili v zaključku premalo natančni. V 15. minuti je po levem boku gostom pobegnil Niko Snoj, ki je poslal žogo v prostor Avdiću, zadnjemu obrambnemu igralcu Save pa ni preostalo drugega, kot da ga je zaustavil s prekrškom in si že zelo zgodaj priskrbel pot v slačilnico. Po slabih desetih minutah igre z igralcem več, so naši fantje povedli, strelec pa kot je že v navadi, Marko Lunder. Po zadetku so večino časa žogo v svoji posesti držali naši nogometaši, ko smo že vsi pričakovali sodnikov žvižg in odmor, pa je na semaforju pisalo 2:0. V 45. minuti sta čudovito akcijo izpeljala Avdić in Kokalj, slednji se je po podaji Avdića s peto povsem sam znašel pred gostujočim vratarjem in s pomočjo vratnice povišal vodstvo domačih.

NK Kalcer Radomlje, Marko Lunder
Marko Lunder predstavlja nerešljivo uganko za radomeljske nasprotnike v tej sezoni

V drugem delu so pobudo prevzeli radomljani, prvi pa so zadeli gostje. Po dveh izjemnih priložnostih domačih, je v 49. minuti gostom uspelo znižati zaostanek na 2:1. Po prejetem zadetku so naši fantje ponovno zagospodarili na igrišču in si priigrali kar nekaj lepih priložnosti, a bili v zaključkih premalo natančni in tako gostom vseskozi vlivali kanček upanja in misel na preobrat. Vendarle pa so se sleherne misli na preobrat razblinile 25. minut pred koncem, ko je gostujoči vratar izven svojega kazenskega prostora posredoval z roko, sicer s tem preprečil zadetek Lundru, a sebi priskrbel izključitev. Da je bila to izjemno slaba poteza za gostujočo ekipo, je iz dotičnega prostega strela poskrbel kapetan Darko Karapetrovič in s tem postavil končni izzid 3:1.

S tokratno zmago so si radomljani praktično že zagotovili naslov prvaka in uvrstitev v 2.SNL. Do teoretično neulovoljive prednosti jih tako loči le še točka v naslednjih štirih tekmah, dovolj pa je že, da ekipa iz Kamnika v preostalih štirih krogih ne osvoji vseh 12-ih točk (4 zmage v 4 srečanjih).

Kalcer Radomlje : Sava Kranj 3:1 (2:0)
Radomlje, 15.05.2011 ob 17.00, gledalcev 150
Glavni sodnik: Sagrković Asmir (Vrhnika)
Delegat: Jeneš Boris

Kalcer Radomlje: Biček Franci, Varga Velimir, Veladžić Izudin, Rozman Anže, Mohar Gregor, Kokalj Jaka (Kosec Gregor 75'), Bengez Jan (Petek Matic 58'), Lunder Marko (Špelić Josip 73'), Avdić Edin, Karapetrovič Darko, Snoj Niko

Rezervni igralci: Juračič Uroš, Petek Matic, Lenček Robert, Špelić Josip, Semprimožnik Tomaž Tomi, Kosec Gregor, Peterka Boštjan

Sava Kranj: Marič Marino, Kasapović Goran, Grvala Alen, Stanarevič Danijel, Jerkovič David, Krstev Darko, Marijan Damir, Pećanac Saša (Čufer Miha 81'), Erazem Jure, Gašić Dražen, Dojčinović Aleksander (Hirkič Sandi 72')

Rezervni igralci: Deljanin Sanel, Turković Danijel, Dojčinović Vladimir, Hirkič Sandi, Koporec Damjan, Čufer Miha, Marinkovič Bojan

Strelci: 1:0 - Lunder Marko (24'), 2:0 - Kokalj Jaka (45'), 2:1 - Pećanac Saša (49'), 3:1 - Karapetrovič Darko (67')

Rumeni kartoni: Veladžić Izudin (37'), Kosec Gregor (87'), Pećanac Saša (65'), Hirkič Sandi (74'), Marijan Damir (83')

Rdeči kartoni: Erazem Jure (15'), Marič Marino (65')