Oglas

Prihodnji krog PLTS

Šest zadetkov in delitev točk v Radomljah

2011-09-15 10:20

Ob 16h je sodnik Tadej Mežnar označil začetek srečanja, gledalci so si še iskali svoje prostore na tribuni, Radomljani pa so z bliskovito akcijo povedli že v uvodnih sekundah srečanja. Lunder je lepo prodrl po desni strani, prišel v neposredno bližino gola in poslal žogo na oddaljeno vratnico, kjer je žogo v gol s kakih dveh metrov potisnil Snoj. Slavje dobrih 300 gledalcev se še ni poleglo, ko je v enajsti minuti po zrcalni akciji Snoj preigral nasprotnega branilca na levi strani in poslal predložek pred vrata. Lunder je z desne strani z glavo žogo usmeril proti daljši vratnici, Avdić pa jo je preusmeril v gol. 2-0 za Radomljane, ki pa se z vodstvom niso zadovoljili.

Trener Rajko Jeršin je namesto standardnega sistema 4-4-2 igralce postavil v sistem 4-3-3, v konici napada je bil klasični napadalec le Avdić, na levem in desnem boku pa sta zaigrala Snoj in Lunder. Ravno ta preformacija se je izkazala za zadetek v polno, saj so se igralci odlično ujeli v napadu. Po vodstvu 2-0 je najprej z desne strani poskušal Lunder, ki pa je z močnim strelom zadel stransko mrežo vratarja Pusovnika, nato pa je s predložkom Snoja zaposlil še Avdić, a je bil prvi v skoku na žalost malce prekratek. Trije streli so zleteli tudi proti vratom Bička, a mu nobeden ni delal preglavic. Dva sta zletela visoko preko gola, eden pa je varno pristal v njegovih rokah.

V 21. minuti je semafor kazal že 3-0. Lepo podajo Karapetrovića je v zadetek spremenil Avdić in takrat se je zdelo, da nič ne bo preprečilo zmagoslavja Radomljanov. V 29. minuti je sledilo znižanje rezultata. Akamba je odločno prodrl po desni strani, z lepim predložkom našel Čirića, ki je nato po visokem skoku z glavo zadel v bližnji "pajkl" domačih vrat. Do polčasa so se oboji znašli v kar nekaj priložnostih za dosego zadetka, a nobeden ni bil kaj sila nevaren. Poskusi gostov so bili bolj podobni strelom na gol v ameriškem nogometu, streli Radomljanov pa niso bili najbolj natančni.

Do polčasa pa sta se zvrstili še dve poškodbi, po ena na vsaki strani. V radomeljskem kazenskem prostoru je nenamerno brco v predel trebuha prejel Kerić, ki ni mogel nadaljevati tekme, grozljiva poškodba Kolenca pa se je zgodila tik pred koncem prvega polčasa. Ob poskusu strela Škafarja je Kolenc njegov poskus blokiral, se ob tem zaletel z njim in tako nesrečno padel, da si je zlomil roko. Vsekakor Kolencu vsi želimo čimprejšnje okrevanje.

Drugi polčas so nato odločneje začeli gostje, pa tudi Radomljani niso bili brez priložnosti. Najprej je močno streljal Jahić , Varga mu je stekel v blok, od njegove noge pa se je žoga odbila naravnost v naročje Bička. Že minuto kasneje je sledila po ena priložnost na obeh straneh; po zmedi v gostujočem kazenskem prostoru ni bil natančen Rozman, strel gostov pa je končal v stranski mreži. Lunder je imel takoj za tem veliko priložnost. Po prodoru po desnem boku je močno ustrelil proti bližnji vratnici, premagal je vratarja Pusovnika, ne pa vratnice.

Počasi so nato vajeti igre na sredini v svoje roke prevzeli igralci Šmartnega, kar se jim je na koncu tudi obrestovalo. Najprej je s strelom poskusil Škafar, a je bil za nekaj centimetrov nenatančen in žoga je končala v gol avtu. V 70. minuti pa so gostje prišli le na gol zaostanka, ponovno je zadel Čirić. Tokrat je prejel žogo kakih 20 metrih, malce na desni strani, si jo porinil naprej in z močnim strelom z 18 metrov neubranljivo zadel. Bizjak je dve minuti kasneje preizkusil Bička, ki pa je bil na mestu, v 78. minuti pa ga je le premagal in izenačil na tri proti tri. Šmarčani so nato na krilih izenačujočega zadetka poskusili odnesti vse tri točke, utrujeni Radomljani pa jim niso ostali dolžni. Na obeh straneh sta s strelom poskusila Lunder in Akamba, a nista bila natančna. Škafar je dve minuti pred iztekom rednega dela celo popeljal domače v vodstvo, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Ko je sodnik Mežnar odpiskal konec tekme, je vsem ostal grenak okus v ustih. Po vodstvu s 3-0 po enaindvajsetih minutah je težko sprejeti delitev točk, ampak to je draž nogometa. Vsekakor je ekipa stopila na pravo pot, saj je bil začetek tekme res sanjski. Potrebno se je le držati tega in le-to še malce nadgraditi. Igralci in trenerski štab z Rajkom Jeršinom na čelu pa so že dokazali, da so tega sposobni.