Oglas

Prihodnji krog PLTS

S točko iz knežjega mesta

2016-08-13 10:47

Radomljani so po neodločenem izidu proti Aluminiju (2-2) v četrtem krogu remizirali še v Celju. Pred 650 gledalci sta vratarja Kotnik in Ivačič uspela ohraniti mreži nedotaknjeni. Celjani so tako osvojili svojo sedmo, Radomljani pa svojo drugo točko.

Igra se je predvsem odvijala med obema kazenskima prostoroma. Za Kalcer Radomlje je v zvezni vrsti prvič zaigral tudi Josip Balić, ki se je na igrišča vrnil po poškodbi, v prvo enajsterico pa je trener Djuranović uvrstil tudi mladega Jugovarja. V prvem delu igre ni bilo obilo nevarnih akcij. Najnevarnejši strel na gol do Radomljani sprožili v uvodnih minutah tekme, ko je Stoiljković s prostega strela z leve strani streljal ob bližnji vratnici. Domačini so sicer imeli žogo nekaj več v nogah, a do nevarnih zaključnih strelov niso prišli. Nevaren je bil le zaključek Podlogarja z glavo ob izteku prvega polčasa, celjski igralec pa je bil preveč nenatančen.

Tudi drugi polčas je postregel s podobno sliko, kot prvi, le da so gledalci videli nekaj več strelov proti obema vratoma, a le-ti niso bili kaj posebej nevarni. Nekajkrat je dobro posredoval zanesljivi vratar domačih Aljaž Ivačič, ki je tudi dobro pobiral visoke žoge, ki so jih Celjani poslali v kazenski prostor Radomljanov. Slednji so izvedli tudi nekaj obetavnih napadov, a se je večina napadov zaključila brez nevarnejšega strela na gol. Izjema je bil poskus Karamatića z glavo, ko je po kotu z leve strani na daljši vratnici žogo za kakega pol metra poslal mimo vrat Kotnika.

Radomljani se v soboto odpravljajo na Bonifiko, ki ima za vse navijače rumenih posebno mesto v srcu, saj so tam Radomljani osvojili svojo prvo zmago. Tekma bo v soboto, 20.8. ob 18.15.

5. krog Prve lige Telekom Slovenije
Celje - Kalcer Radomlje 0-0

Gledalcev: 650
Opominjana: Glavaš; Balić.
Sodniki: Andrej Žnidaršič (glavni sodnik), Rafael Ajdovec, Aleksander Burjan (pomočnika).
Delegat: Janko Turk.

Celje: Kotnik, Kous, D. Hadžić, Travner (K), Vidmajer, Šporn, Glavaš (Križan 86.), Pungaršek (Lovrečič 56.), Podlogar, I. Hadžić, (Marcius 73.), Ćirjak. Na klopi: Jurhar, Džinić, Klemenčič, Brecl. Trener: Robert Pevnik.
Kalcer Radomlje: Ivačič, Zukić (Rems 48.), Karamatić, Andjelković, Lidjan, Barukčič (K), Jugovar (Kovjenić 88.), Balić, Cerar, Nunić (Gajić 64.), Stoiljković. Na klopi: Kruljac, Šipek, Primc, Marinšek. Trener: Dejan Djuranović.