Radomljani kmalu spet na zelenico

2016-06-29 15:06

Nogometaši Kalcer Radomelj se v pripravljalnem obdobju pošteno potijo. Ob dveh dnevnih treningih so odigrali tudi že dve pripravljalni tekmi proti albanskemu Kukësiju (2-1) in proti Domžalam (1-3), zdaj pa jih čakajo še trije nasprotniki iz območja bivše skupne republike.

V petek se četa Dejana Djuranovića najprej odpravlja v Zagreb, kjer bodo ob 17h odigrali tekmo proti tamkajšnjemu drugoligašu NK Zagreb. Slednji so v pretekli sezoni igrali v prvi hrvaški nogometni ligi, a so osvojili zadnje, deseto mesto in izpadli v drugi rang tekmovanja.  Največji uspeh tega zagrebškega kluba je naslov prvaka Hrvaške v sezoni 2001/2002, klub pa je tudi edini hrvaški klub, ki je slavil tako v drugi kot prvi ligi. Takrat je npr. za Zagrebčane igral tudi hrvaški nogometni zvezdnik Ivica Olić, ki je bil z 21 goli tudi najboljši strelec prvenstva.  NK Zagreb svoje domače tekme igra na stadionu Kranjčevićeva, nedaleč stran od košarkarske dvorane Dražena Petrovića. Tekmo proti Radomljanom pa bodo odigrali v svojem trenažnem centru ZAGREBello v Veslačkoj ulici.

V torek, 5. julija pa bodo Radomljani odigrali pripravljalno tekmo proti srbskemu prvaku Crveni Zvezdi. Kluba ni potrebno posebej predstavljati, saj je ljubiteljem in ljubiteljicam nogometa dobro znan. To bo tudi druga tekma radomeljskega kluba proti enemu od evropskih klubskih prvakov, v preteklosti so namreč že igrali proti zagrebškemu Dinamu. Beograjčani so naslov osvojili v sezoni 1990/1991, ko so v Bariju po enajstmetrovkah slavili proti francoskemu Marseillu. Tekmo bodo gostile Brežice,  saj so igralci Crvene Zvezde na pripravah v bližnji okolici. Tekma na stadionu NK Brežice se začne predvidoma ob 17. uri.

Takoj naslednji dan, 6. julija pa bo za člansko ekipo na sporedu že nova tekma, njihovi nasprotniki pa bodo igralci HNK Cibalie. Ekipa je v pretekli sezoni slavila v drugoligaški konkurenci in se, tako kot Radomljani, uvrstila v 1. ligo. Kraj igranja še ni natančno določen.

A.S.