Oglas

Prihodnji krog PLTS

Prigarana točka v Tolminu

2010-10-30 20:55

V soboto, 30.10., so radomljani gostovali v Tolminu, pri tamkajšnjem tretjeligašu, ki je bil, do derbija 11. kroga, še neporažen. V desetih srečanjih, so Tolminci iztržili pet zmag in ravno toliko remijev. Naša ekipa je držala vodilno mesto na lestvici, s tremi točkami prednosti pred tokratnimi nasprotniki, ki so bili s številom točk izenačeni še z Ljubljano in Kranjem. Vsekakor je bilo tako izenačeno stanje na lestvici zelo dober popotnik za lepo srečanje, kateremu smo lahko povsem zasluženo nadeli naziv derbi 11. kroga 3. SNL-zahod.

Že v uvodnih minutah srečanja je bilo opaziti, da na igrišču stojita ekipi, ki v letošnji sezoni ne oddajata točk zlahka, saj se je igra v prvem delu odvijala predvsem po sredini igrišča, kjer so si tako domači, kot radomljani poizkušali priboriti čim več prostora in izdelati kako obetavno akcijo. Za odtenek so bili v prvem delu boljši domačini, ki so si po zaslugi dolgih podaj priigrali nekaj polpriložnosti, a konkretnejših strelov proti vratom Juračiča (z izjemo prostega strela) niso izvedli, na drugi strani pa so bili naši za domača vrata nevarni le enkrat, ko je Dželadini ogrel dlani domačega vratarja s strelom s kakih 20-ih metrov. Tako sta ekipi na odmor odšli poravnani in če smo lahko sodili po prvem delu, se nam je obetal še agresivnejši drugi polčas.

V napovedih pa se nismo prav nič zmotili. Tolminci so v drugih 45. minut krenili še odločneje in agresivneje, medtem, ko so radomljani čakali na svoje priložnosti predvsem iz protinapadov. Domači so vse močneje pritiskali proti našim vratom in zadetek je dobesedno visel v zraku. Tako so si tolminci priigrali par izjemnih priložnosti, ko so se povsem sami znašli pred radomeljskimi vrati, nato jim je v zadnjem trenutku popustila zbranost, ali pa jim je predčasno načrte prekrižal radomeljski vratar Juračič. V zadnjem delu srečanja smo na obeh straneh videli nekaj poškodb, pri naših fantih se je najprej po trku z domačim igralcem poškodoval Veladžič (razbita arkada), nato pa je udarecv komolec dobil še vratar Juračič, ki pa je lahko nadaljeval z igro. Ko smo že vsi nestrpno pričakovali zadnji sodniški žvižg, pa so v zadnjih sekundah srečanja, domačini prišli do še ene izjemne priložnosti. Tolminska napadalca sta se otresla svojih čuvajev in se povsem sama znašla pred vratarjem Juračičem, Uroš pa je z odličnim posredovanjem poskrbel, da je bil rezultat po odigranih 90-ih minutah in zadnjem sodnikovem žvižgu 0:0.

Da je bil v Tolminu pravi nogometni praznik, priča tudi število gledalcev. Na srečanju se jih je zbralo kar 400, kar je za tretjo ligo vsekakor izjemen dosežek. Vendarle pa smo radomljani ne le doma, marveč tudi drugod poznani kot dobra/atraktivna ekipa, dober klub in pa odlični ljubitelji nogometa, saj se na naših domačih tekmah venomer zbere več kot 200 gledalcev, prav tako pa se tisti najzvestejši navijači (katerim gre velika zahvala za podporo) odpravijo tudi na gostovanja, kakršno je bilo tole, v za nas kar precej oddaljenem Tolminu.

Naslednje srečanje, srečanje 12. kroga 3.SNL-Zahod bo v Radomlje ponovno pripeljalo lepo število ljubiteljev nogometa, saj v nedeljo, 7.11.2010 ob 14. uri v športni park prihaja ekipa iz novogoriških Brd, ki tradicionalno velja za eno najboljših ekip v 3. SNL-Zahod. Prav tako bo to srečanje tudi zadnje domače srečanje naše ekipe v tem delu sezone, tako da vabimo vse ljubitelje in podpornike radomeljskega nogometa na še zadnjo jesensko nogometno nedeljo v športni park Radomlje.