Oglas

Prihodnji krog PLTS

Poraz proti državnim prvakom

2016-12-05 19:48

Po slavju na občinskem derbiju je Radomljanom v goste v 20. krogu Prve lige Telekom Slovenije prišla ljubljanska Olimpija. Tokrat Radomljani niso uspeli pripraviti podobnega presenečenja kot nekaj dni prej, zeleni pa so slavili z 1-4.

Prvo priložnost so si pripravili Ljubljančani, potem ko je Eleke preigraval v kazenskem prostoru in s povratno podajo zaposlil Zajca, ta pa je močno sprožil proti vratom, žoga pa je preletela cilj. Gostje so povedli v 21. minuti, potem ko je nekdanji igralec rumenih Jurčević poslal žogo v kazenski prostor, pred golom pa je žogo v lastno mrežo nesrečno preusmeril Zukić. Nekaj minut kasneje se je priložnost ponudila še Benku, ki pa je slabo zadel žogo. Za povišanje vodstva Zmajev pa je minuto pred koncem prvega polčasa poskrbel Kronaveter, ki je izvedel prosti strel z leve s kakih tridesetih metrov in zadel ob bližnji vratnici vrat Radomljanov.

Ljubljančani so imeli niti igre v svojih nogah tudi v drugem polčasu. Poskusa Zajca in Benka je vratar Ivačič ubranil, Miškić pa je z glavo streljal prek vrat. Na drugi strani se je priložnost ponudila tudi Radomljanom, ko je Kovjenić poslal predložek v kazenski prostor, vratar Vodišek je nekoliko slabo ocenil let žoge, Nunić pa je nato z glavo poslal žogo mimo vrat.

Zajc se je v 71. minuti vpisal med podajalce, ko je njegovo podajo s kota z glavo v gol preusmeril kapetan Zmajev Delamea Mlinar. Četrti zadetek pa so gostje dosegli trinajst minut kasneje, ko se je po kotu žoga znašla pri Velikonji, ta pa jo je s peto poslal za hrbet Ivačiča.

Častni zadetek pa so Radomljani dosegli v 87. minuti, potem ko je Jugovar poslal žogo v prazen prostor, do nje je prišel Janković, obšel Vodiška in zatresel prazno mrežo. Radomljani se bodo v zadnjem krogu jesenskega dela prvenstva v soboto pomerili z Gorico. Tekma v Novi Gorici se prične ob 14. uri.

20. krog Prve lige Telekom Slovenije, Športni park Domžale
Kalcer Radomlje - Olimpija Ljubljana 1-4 (0-2)
Gledalcev:
1000
Strelci: Janković 87.; Zukić 21. (ag), Kronaveter 44., Delamea Mlinar 71., Velikonja 84.
Opominjana: Kovjenić, Andrić.
Sodniki: Rade Obrenović (glavni sodnik), Aleksandar Kasapović, Matej Vojska (pomočnika), Dragoslav Perić (četrti sodnik).
Delegat: Janko Turk.

Kalcer Radomlje: Ivačič, Karamatić, Zukić, Lidjan, Jazbec (Marinšek 83.), Barukčić (K), Kovjenić, Janković, Cerar (Primc 78.), Nunić, Šipek (Jugovar 63.). Na klopi: Andrić, Kumer, Kosec, Jakovljević. Trener: David McDonough.

Olimpija Ljubljana: Vodišek, Vukčević, Jurčević, Delamea Mlinar (K), Kelhar, Miškić, Zajc, Kronaveter (Velikonja 75.), Eleke, Benko (Babunski 87.), Alves (Novak 77.). Na klopi: Šeliga, Zarifović, Matić, Krefl. Trener: Luka Elsner.