Oglas

Prihodnji krog PLTS

Poraz na drugi pripravljalni tekmi

2016-06-25 13:18

V Športnem parku Domžale sta včeraj oba prvoligaša iz domžalske občine odigrala pripravljalno srečanje za novo sezono. Usoda je hotela, da so na Brdo pri Kranju, kjer je včeraj potekal žreb parov za 1. SNL, da bosta ravno ti ekipi igrali med sabo v prvem krogu.

Tokrat je trener Dejan Djuranović začel z malce spremenjeno postavo glede na prvo priravljalno tekmo proti albanskemu prvoligašu FK Kukësi, ki so jo Radomljani dobili z 2-1. V vratih je priložnost dobil Ivačič, na igrišče pa so stekli še Zupanc, Kumer, Karamatić, Čagalj, Barukčič, Filipović, Vidmar, Jakovljević, Osmanaj in Nunić.  Domžalčani so tekmo začeli bolje in si nanizali nekaj nevarnih strelov, a žoge niso spravili za hrbet Ivačiča. Na drugi strani je s prostega strela nevarno poskusil Osmanaj, a je žoga zletela mimo leve vratnice.  Domžalčani so zadeli v 26. minuti, ko je po podaji Morela sam pred Ivačiča prišel Mance in zadel s strelom v dolgi kot.

V drugem delu igre so Radomljani zamenjali celotno enajsterico. Zaigrali so: Andrić, Zukić, Avbelj, Šipek, Primc, Stoiljković, Kovjenić, Marinšek, Hlede, Lidjan in Jazbec. Domžalčani so vodstvo povišali v 50. minuti, po podaji Morela je Črnic z leve strani v kazenskem prostoru zadel s strelom ob bližnji vratnici. Osem minut kasneje je bilo že 3-0. Zopet sta bila v osrednji vlogi ista igralca, kot pri drugem zadetku. Morel je s predložkom z desne v kazenskem prostoru našel  Črnica, ki je še drugič na tekmi zadel, tokrat z glavo, Morel pa se je podpisal pod vse tri podaje za gol svoje ekipe.

Radomljani so nevarno zapretili malce kasneje, ko je Avbelj z natančno podajo našel Stoiljkovića, ta pa je krenil v neposredni dvoboj z domžalskim vratarjem, ki je njegov strel uspel odbiti. Nevarno je bilo tudi ob predložku Hledeta, ki je v sredini našel Šipka, njegov strel z glavo pa je vratar Golubović preusmeril v kot. Do častnega zadetka so Radomljani prišli v 90. minuti, ko so Radomljani izvajali kot z desne strani, žogo pa je domžalska obramba izbila. Ta je našla pot do Šipka, ki je preigraval v kazenskem prostoru in z močnim strelom s trinajstih metrov postavil končni rezultat 3-1.