Oglas

Prihodnji krog PLTS

Pet žog v mreži Radomljanov

2016-09-22 09:57

Domžalski Športni park je gostil drugi občinski derbi v sezoni, na katerem so bili v vlogi gostitelja Radomljani. Domžalčani so tekmo začeli silovito in jo praktično odločili že po pol ure, saj so do takrat zabili že tri zadetke.

Trener domačih Janez Žilnik je nekoliko spremenil začetno enajsterico glede na prejšnjo tekmo, saj so nogometaši s tem krogom končali naporni ritem tekem "sreda-sobota". Po nekaj minutah igre so gledalci videli že prvi sporni dogodek, ko je Cerarja v nasprotnem kazenskem prostoru eden od domžalskih branilcev zadel s kolenom v hrbet, a je piščalka Radeta Obrenovića ostala nema.

V trinajsti minuti pa so gostje povedli. Po akciji Vuka in Matjašiča na levi strani je prvi poslal povratno podajo v kazenski prostor, kjer je osamljeni Alvir zadel z osmih metrov. Sedem minut kasneje je semafor kazal že 0-2. Horvat je z globinsko podajo v kazenski prostor našel Matjašiča, ki je zadel s strelom ob desni vratnici. Tekma pa je bila praktično odločena že v 29. minuti, ko je svoj drugi gol na tekmi dosegel Alvir po dolgi podaji Repasa v kazenski prostor domačih. V 33. minuti pa se je izkazal domači vratar Ivačič, ki je najprej odbil prosti strel Balkovca z dvajsetih metrov, do odbite žoge je prišel Horvat, radomeljski čuvaj mreže pa je žogo odbil v kot.

Tudi na začetku drugega polčasa so gledalci videli sporno sodniško odločitev, potem ko je kapetan gostov Žinko s podplatom podrl prodirajočega Šipka, glavni sodnik pa se ni odločil za kaznovanje s kartonom. Domžalskemu kapetanu je že v uvodnih sekundah drugega polčasa pokazal rumeni karton, kar bi pomenilo izključitev. Radomljani so poskusili z nekaj streli ogroziti vrata Milića. Tako sta s streli poskusila Osmanaj in Jakovljević, obakrat pa je Milić s skrajnimi močmi žogo odbil v kot. Na drugi strani pa je Repas po strelu z 20 metrov oplazil vratnico, žoga pa je končala v gol avtu.

V 68. minuti pa se je radomeljska mreža spet zatresla. Prosti strel z desne strani, skoraj  iz mrtvega kota, je izvedel Balkovec, žogo pa je pod živim zidom poslal na prvo vratnico in v gol. Sledila je še priložnost Radomljanov, po povrtani podaji Jugovarja je vratarja gostov nastreljal Šipek. V 77. minuti so Domžalčani še petič zadeli, potem ko je Širok sprejel globinsko podajo Alvirja v desni del kazenskega prostora in z diagonalnim strelom na daljšo vratnico matiral Ivačiča.

10. krog Prve lige Telekom Slovenije
Kalcer Radomlje - Domžale 0-5 (0-3)
Gledalcev
: 500
Strelci: Alvir 13., 29., Matjašič 19., Balkovec 68., Širok 77.
Opominjani: Kovjenić, Rems, Karamatić, Jazbec; Horvat, Žinko.
Sodniki: Rade Obrenović (glavni sodnik), Goran Mikača, Alen Salkić (pomočnika), Darjan Kovačič (četrti sodnik).
Delegat: Stojan Bole.

Kalcer Radomlje: Ivačič, Stoiljković, Jazbec, Karamatić, Rems (Šipek 37.), Barukčič (K) (Balić 46.), Kovjenić, Cerar, Osmanaj, Jakovljević (Gajić 60.), Jugovar. Na klopi: Kruljac, Zukić, Marinšek, Vidmar. Trener: Janez Žilnik.

Domžale: Milić, Vuk (Bratanović 66.), Matjašič, Repas, Širok, Halilović, Horvat (Vetrih 62.), Blažič, Balkovec (Biachi 72.), Žinko (K), Alvir. Na klopi: Golubović, Volarič, Dobrovoljc, Majer. Trener: Simon Rožman.