Oglas

Prihodnji krog PLTS

Radomljani brez točk iz Velenja

2016-11-26 14:13

Osemnajsti krog Prve lige Telekom Slovenije so otvorili igralci Rudarja in Kalcer Radomelj. Rumeni so lovili prvo zmago v letošnji izvedbi tekmovanja, a so v Velenju so pred približno tristo gledalci z 2-0 slavili domačini, oba gola pa so zabili v drugi polovici drugega polčasa.

Prvi polčas so bolje začeli domači, ki so vrata Ivačiča prvič ogrozili v uvodnih minutah prek Glavine, a je slednji z glavo s trinajstih metrov meril mimo vrat. V osmi minuti je na drugi strani do strela z osemnajstih metrov prišel Šipek, žoga pa je na poti do gola oplazila enega od domačih branilcev in mimo leve vratnice vrata Mateja Radana švignila v kot. Nekaj minut kasneje je z razdalje poskusil srečo tudi Balić, a je bil vratar Knapov na mestu. To pa je bilo praktično tudi zadnji konkreten poskus obeh ekip v prvem polčasu.

V drugem polčasu so Knapi zaigrali nekoliko podjetneje in zapretil prek Eterovića s prostega strela, a je bil Ivačič na mestu. Eterović bi kasneje lahko popeljal svojo ekipo v vodstvo, a je po predložku Lotriča z desne strani pred vrati žogo poslal v vratarja Radomljanov. Radomljani so zapretili nekaj minut kasneje, ko je Nunić ukradel žogo Zecu in krenil proti golu. Žogo je podal v sredino z leve strani proti Jankoviću, njegov strel s petnajstih metrov pa je Radan odbil v kot.

V 73. minuti pa so domačini povedli. Vručina je po levi strani prodrl v kazenski prostor in s povratno podajo zaposlil osamljenega Glavino, ta pa je nato zadel s strelom z enajstih metrov. Velenjčani so zmago potrdili v 82. minuti, ko je z levega kota predložek v kazenski prostor poslal Grbić, v skoku pa je bil najvišji Grgić, ki je z glavo postavil piko na i.

V naslednjem krogu bodo Radomljani že v sredo odigrali občinski derbi proti Domžalam, tekma pa se prične ob osemnajsti uri.

Osemnajsti krog Prve lige Telekom Slovenije, Mestni stadion ob jezeru

Rudar Velenje - Kalcer Radomlje 2-0 (0-0)
Gledalcev:
300
Strelca: Vručina 73., Grgić 82.
Opominjani: Trifković, Babić; Marinšek, Gajić, Barukčić, Balić, Jugovar, Lidjan.
Sodniki: Alen Borošak (glavni sodnik), Tomaž Klančnik, Tadej Friš (pomočnika), Bojan Tkalčič (četrti sodnik).
Delegat: Vlado Močnik.

Rudar Velenje: Radan, Mužek, Zec (Billong 71.), Lotrič (Vručina 66.), Babić (K), Glavina, Trifković, Bolha, Eterović (Grbić 76.), Iharoš, Grgić. Na klopi: Ristić, Pišek, Mary,Bokalić. Trener: Slobodan Krčmarević.

Kalcer Radomlje: Ivačič, Zukić, Barukčić (K) (Jakovljević 83.), Šipek (Cerar 68.), Gajić (Nunić 62.), Janković, Marinšek, Jugovar, Balić, Lidjan,  Jazbec. Na klopi: Andrić, Karamatić, Rems, Kumer. Trener: David McDonough.