Oglas

Prihodnji krog PLTS

Na krilih Moharja in Avdiča do nove zmage

2011-04-27 22:15

Pred srečanjem, je muhasto aprilsko vreme, poskrbelo za kratko ploho in tako malce namočilo travnato površino in omogočilo najboljše možne pogoje za igranje nogometa. Gostje, ki se po lanskem naslovu prvakov 3.SNL-zahod, letos soočajo z nemalo težavami, so v Radomlje prispeli brez njihovega najboljšega igralca, Marka Vogriča, ki je naši obrambi, na prvem srečanju v jesenskem delu, ki se je končalo z rezultatom 1:1 (preberite tudi: Točka velika kot tri), povzročal nemalo težav.

Kresovanje NK Radomlje Kresovanje NK Radomlje

Srečanje sta obe ekipi začeli dokaj previdno, radomljani pa so iz minute v minuto prevzemali pobudo in vse bolj nakazovali svojo namero, po osvojitvi novih treh točk. Na polovici prvega dela, so naši fantje hitro krenili v protinapad, povsem sam pred gostujočim vratarjem pa se je znašel Edin Avdić, ki je domače popeljal v vodstvo. Veselje večine od 200 gledalcev se še ni poleglo, ko so gostje izenačili. Po predložku in prerivanju v radomeljskem kazenskem prostoru, so bili spretnejši gostje in rezultat poravnali na 1:1, kar je bil tudi izzid polčasa.

Drugi del so ponovno bolje pričeli naši fantje in si hitro prek Lundra in Dželadinija (ki je vstopil ob polčasu), priigrali nekaj polpriložnosti, a je bil gostujoči vratar venomer na mestu. Nato pa se je zgodilo. Slabih dvajset minut pred koncem srečanja, je po desnem boku pobegnil Gregor Mohar, ki je s prelepim predložkom našel Avdića, ki je, tokrat z glavo, zadel za ponovno vodstvo radomljanov. Po vodstvu ofenziva domačih ni popuščala in le pet minut po svojem drugem zadetku, je Avdić vpisal še tretjega in tako dosegel svoj prvi "klasični hat trick" v rumenem dresu. Lunder je pobegnil gostujoči "ofsajd" zanki, podal v prostor Moharju, ki je z varanjem presenetil celotno obrambo Adrie na čelu z vratarjem, in prefinjeno podal povsem osamljenemu Avdiću, kateremu ni bilo težko poslati žoge v nebranjeno mrežo in tako postaviti končnega izzida srečanja, 3:1.

Radomljani imajo 6 krogov pred koncem 12 točk naskoka pred Tolminom in Kamnikom, vendar imajo Tolminci (zaradi nastopa v pokalu je bilo srečanje 20. kroga z ekipo AH MAS TECH preloženo) odigrano tekmo manj. V naslednjem - 21. krogu, 7.5.2011 ob 17h - naši fantje gostujejo pri zadnjeuvrščeni ekipi Naklega, v Areni zmagovalcev, in vse kaj drugega, kot vknjižene nove tri točke, bi bilo prvovrstno presenečenje.