Oglas

Prihodnji krog PLTS

Mladinske ekipe meljejo naprej

2016-09-13 10:38

Tri zmage in poraz je izkupiček preteklega konca tedna za igralce naših mladih selekcij. Mladinska ekipa je še naprej neporažena, po zmagi kadetov pa so na skupni lestvici na prvem mestu, tri točke pred drugouvrščeno Ilirijo in pet točk pred ekipama Roltek Dob in Brinje Grosuplje. Dobro kaže tudi starejšim dečkom, ki so s tremi zmagami v treh krogih in brez prejetega zadetka za Kočevjem in pred Ilirijo, vse ekipa pa imajo popoln izkupiček.

Selekcija U13

Ekipa mlajših dečkov je tokrat gostila ekipo Brinje Grosuplje A in tudi po tej tekmi radomljani ostajajo pri eni točki, ki so jo osvojili v prvem krogu. Gostje so bili tokrat boljši z 1-5, čeprav so po prvem polčasu vodili z zadetkom razlike. V drugem polčasu pa je Pleško zadel dvakrat v dveh minutah, nekaj minut kasneje pa so gostje zadeli še četrtič, kar je odločilo tekmo. Poraz domačih je ublažil Glavan z golom v 51. minuti.

3. krog 1. lige mlajših dečkov MNZ LJ
Kalcer Radomlje - Brinje Grosuplje A 1-5 (0-1)
Strelci
: Glavan 51.; Čeferin 26., Pleško 34., 35., Modic 43., Viharev 45.

Kalcer Radomlje: Hrovat, Pöschl, Glavan, Obradović, Kobal, Drobež, Karner, Dodig, Javorič, Klemenc, Mišvelj. Igrali so še:  Šaubah, Okorn, Nartnik, Vidmar. Trener: Matic Robida.

Selekcija U15

Tokratni nasprotnik selekcije starejših dečkov je bila ekipa Litije, ki je v prvih dveh krogih vpisala dva poraza, Radomljani pa dve zmagi. Mladi Radomljani so tokrat že od začetka tekme pritisnili na vrata gostov, a žoga pa ni in ni hotela v mrežo, predvsem zaradi prevelike ležernosti v igri. Prvi gol na tekmi je padel v 21. minuti, ko je Ljubijankić sprejel podajo  po sredini v prostor, vratarja gostov pa je premagal s strelom po tleh s šestnajstih metrov. Tudi v nadaljevanju igre Radomljani gostov praktično niso spustili čez polovico terena, pred golom Ćućića pa so zapravljali priložnost za priložnostjo. Tekmo je devet minut pred koncem s svojim drugim golom na tekmi odločil Ljubijankić, ki je zadel s strelom s petnajstih metrov. Na vrhu lestvice strelcev sta s petimi zadetki skupaj Radomljan Domen Kobal in igralec Kočevja Jaka Turk, Nedim Ljubijankić pa je z zadetkom manj na tretjem mestu lestvice.

3. krog 1. lige starejših dečkov MNZ Ljubljana
Kalcer Radomlje - Litija 2-0 (1-0)
Strelec
: Ljubijankić 21., 61.

Kalcer Radomlje: Popelar, Cedilnik, Stražar (Jerman 55.),  Adrović (Jeretina 65.), Brlec, Zore, Resanović Kvas, Ljubijankić, Kobal, Juhant (Urbanija 49.), Ravnikar. Na klopi: Grešak. Trener: Milan Anđelković.

Selekcija U17

Kadeti so se po minimalnem domačem porazu v prejšnjem krogu proti ekipi Brinje Grosuplje tokrat znesli nad Šenčurjani. Na njihovem igrišču so jim nasuli pol ducata golov, štiri že v prvem polčasu. Varovanci Dušana Balutta so povedli že v 9. minuti, ko je uvodni zadetek dosegel Ervin Agović. Kmalu za njim sta zadela še Majcen in Palek, Agović pa je pet minut pred koncem polčasa zadel še enkrat. V 54. minuti je zadel še Švigelj, končni rezultat pa je sedem minut pred koncem s svojim tretjim zadetkom na tekmi postavil Agović. Slednji je na vrhu lestvice strelcev, v petih kolih je dosegel že osem zadetkov.

5. krog 2. SKL - zahod
Šenčur - Kalcer Radomlje 0-6 (0-4)
Strelci
: Agović 9., 35., 73., Majcen 17., Palek 22., Švigelj 54.

Kalcer Radomlje:Šalamun, Čehić Limoni (Ajazaj 65.), Latinčič (Hrovat 53.), Juhant, Majcen, Pišek (Kasnik 60.), Zabukovnik, Đuzić (Blažević 65.), Agović, Palek (Marinko 50.), Švigelj. Na klopi: Šivavec, Destani. Trener: Dušan Balutto.

Selekcija U19

Mladinska ekipa nadaljuje z odličnimi predstavami. Zadnji poraz so namreč doživeli v osmem krogu lanskega prvenstva, ko so bili od njih boljši vrstniki Slovana (2-1), od takrat pa so v prvenstvenih tekmah skupno neporaženi že 23 krogov. Tokrat so tako kot kadeti gostovali pri Šenčurju,  pot do zmage pa je bila težja, kot pri mlajših klubskih kolegih. Radomljane je v vodstvo popeljal Lan Struna v 36. minuti srečanja, v zadnji minuti prvega polčasa pa so domačini izenačili, zadel je Boncelj. Radomljani so v drugem polčasu pritisnili na domača vrata in iskali priložnosti, da bi spet prišli v vodstvo. To se jim je posrečilo prav v izdihljajih tekme, v 89. minuti je tekmo odločil Kristjan Kovačević s svojim drugim golom v sezoni. Na vrhu lestvice strelcev je Matija Kralj, igralec ljubljanske Ilirije, ki je zadel sedemkrat, na drugem pestu pa je s petimi zadetki Radomljan Nejc Levec.