Oglas

Prihodnji krog PLTS

Mladinci in kadeti drugi, ostale selekcije še v boju za mesta

2016-05-30 10:55

Za mlajšimi selekcijami NK Kalcer Radomelj je še en konec tedna. Mladinci in kadeti so zaključili z letošnjo sezono, prav tako pa gredo h koncu tekmovanja, v katerih nastopajo selekcije starejših in mlajših dečkov. Mladinska ekipa je zaključila sezono s štirinajstimi zaporednimi zmagami, na koncu pa so na skupni lestvici mladincev in kadetov naši nogometaši zaključili sezono na drugem mestu.

Mladinci (U-19)

Mladinci so svojo zmagovito pot začeli v 13. krogu, ko so na domačem igrišču premagali Jadran Dekane z 2-0. Na naslednjih trinajstih tekmah so nato vsakič slavili, prejeli so le tri zadetke, vratarje nasprotnikov pa so premagali kar 56-krat! Na zadnji tekmi v letošnji izvedbi prvenstva so ekipo Jadran Dekanov v gosteh premagali s kar 9-1, kar petkrat pa je zadel Miha Vidmar. Slednji je bil z dvajsetimi zadetki skupaj z Žanom Palčičem, igralcem ljubljanske Ilirije, najboljši strelec prvenstva, a je dosegel gol več iz najstrožje kazni, tako da je šla nagrada najboljšega strelca Palčiču. Naj omenimo še, da je Vidmar nesebično prepustil izvedbo enajstmetrovke Pernetu v 72. minuti. Slednji je z uspešno izvedenim udarcem postavil končni rezultat, zadeli pa so še Trdin, Šuštar in Lozančić. Visoka zmaga je bila pika na I uspešni sezoni varovancev Janija Pateta, ki so na koncu osvojili drugo mesto, z dvema točkama zaostanka za Ilirijo.

Kadeti (U-17)

Sezono so z zmago zaključili tudi kadeti, ki so prav tako igrali proti Jadran Dekanom in slavili z 2-0. Prvi polčas je minil brez zadetkov, v drugem pa je v razmaku devetih minut dvakrat zadel Kristjan Kovačević. Ekipa pod vodstvom Dušana Balutta je na prav tako kot mladinska ekipa osvojila drugo mesto, za Ilirijo pa je zaostala za pet točk. Tudi v tej konkurenci je nogometaš radomeljske ekipe osvojil drugo mesto na lestvici strelcev. Kristjan Kovačević je v sezoni zabil 18 golov, za najboljšim strelcem, Lanom Žibertom iz Ilirije, pa je zaostal za pet zadetkov.

Na skupni lestvici kadetskih in mladinskih ekip so Radomljani zasedli drugo mesto, za Ilirijo Extra-Lux so zaostali za sedem točk, ob gol razliki 120-35. Radomljani se tako lahko pohvalijo z najboljšo obrambo, saj so Ilirjani prejeli štiri zadetke več.

Starejši dečki (U-15)

Ekipa starejših dečkov pa je morala v predzadnjem krogu 1. lige starejših dečkov MNZ Ljubljana na domačem igrišču priznati premoč vrstnikom iz ekipe Ilirija Extra-Lux. Ljubljančani so slavili z 1-2, vsi goli pa so padli v prvem polčasu. Že v četrti minuti je Slabe goste popeljal v vodstvo, deset minut kasneje pa so Radomljani izenačili po avtogolu Mušiča. Končni rezultat je postavil Pačarić v 31. minuti. Gostje so v 57. minuti ostali brez izključenega strelca prvega gola Slabeta, ekipi Robija Zorca pa ni uspelo doseči izenačujočega zadetka. Pred nogometaši je še en krog, ki bo v sredo, 1. junija, mladi Radomljani pa se bodo v Dobu pomerili z Roltek Dobom. Anis Đuzić in Nejc Kopitar pa imata še priložnost, da osvojita naslov najboljšega strelca. Prvi ima na svojem kontu 18 zadetkov, drugi pa 17. Vodilni strelec prvenstva je trenutno Urh Lampret iz ekipe Brinje Grosuplje A, ki je trenutno tudi vodilna ekipa prvenstva. Pred Ilirijo imajo točko naskoka.

Mlajši dečki (U-13)

V dvajsetem krogu 1. lige mlajših dečkov MNZ Ljubljana je ekipa Kalcer Radomlje A na domačem igrišču remizirali z ekipo Brinje Grosuplje A (3-3). Do konca prvenstva sta še dva kroga, Radomljani pa so na desetem mestu z osemnajstimi točkami. Pred njimi sta še tekmi z Ilirijo Extra-Lux A in zadnjeuvrščeno Vrhniko.

Po osemnajstem krogu v 4. ligi mlajših dečkov MNZ Ljubljana ekipa Kalcer Radomlje B zasedla predzadnje mesto na lestvici, osvojila pa je 12 točk.