Oglas

Prihodnji krog PLTS

Finale MNZ pokala pripadel gostom

2016-04-14 22:14

V sredo sta se v finalu Pokala MNZ Ljubljana v radomeljskem Športnem parku srečala dva velika rivala; tako kot pred dvema letoma sta se pomerila Kalcer Radomlje in Roltek Dob. Za razliko od prejšnjega tovrstnega finala, ko so slavili Radomljani, so tokrat z 1-3 slavili Dobljani.

Tekma se je Radomljane začela odlično; že v drugi minuti je namreč z lepo merjenim strelom s 25 metrov zadel Stoiljković. Domači so po zadetku dobili krila in še nekajkrat poskusili ogroziti vrata Vezirovića. Tako je po preigravanju po levi strani s strelom z osemnajstih metrov s strelom zaključil Šipek, a je je meril v dobskega čuvaja mreže. Slednji je bil na mestu tudi ob poskusu Primca z dobrih dvajsetih metrov.

Gostje so se po začetnem šoku zbudili in v triindvajseti minuti tudi izenačili. Predložek z leve strani je unovčil Klopčič, ki je z glavo zadel s približno osmih metrov. Kmalu za tem je z nenatančnim strelom poskusil še Lunder. Bivši igralec Kalcer Radomelj je v trideseti minuti sam krenil proti Andriću, ta pa mu je v ključnem trenutku žogo ukradel izpod nog. Vseeno pa so gostje v šestintrideseti minuti povedli. Tokrat je podajo po tleh z leve strani v gol preusmeril Leskovar, ki je žogo poslal v mrežo ob bližnji vratnici.

V drugem polčasu so kmalu do strela prišli domači, a je bil poskus Primca preslaboten za Vezirovića. V petinpetdeseti minuti je Hlede poslal predložek z desne strani, Stoiljković pa je z glavo na oddaljeni vratnici streljal malce mimo daljše vratnice. Tri minute kasneje je sodnik Obrenović pokazal še drugi rumeni karton Lundru, tako da so gostje več kot pol ure igrale z igralcem manj. Radomljani so nato prevzeli pobudo, a si resnejših priložnosti niso uspeli priigrati. Kovjenić je žogo s 25 metrov poslal čez gol, Kumer pa je po predložku Zupanca z glavo streljal malce mimo oddaljenega stičišča vratnice in prečke. Kumer je nekaj minut za tem spet poskusil z glavo, a je po predložku Avblja žogo poslal preko gola.

So pa v zaključku tekme še enkrat zadeli gostje. Po protinapadu proti razredčeni radomeljski obrambi je po levi strani prodrl Račić in žogo poslal v sredino proti Čretniku, ki je nato z nekaj metrov poslal žogo v nebranjeno mrežo.

Finale Pokala MNZ Ljubljana
Kalcer Radomlje Roltek Dob 1-3 (1-2)
Gledalcev. 250
Strelci: Stoiljković 2.; Klopčič 23., Leskovar 36., Čretnik 92.
Opominjani: Kovjenić, Stoiljković, Šipek; Lunder, A.S. Avbelj, Kukavica.
Izključitev: Lunder 58. (drugi rumeni karton).
Sodniki: Rade Obrenović (glavni sodnik), Primož Zupančič, Alen Salkić (pomočnika).

Kalcer Radomlje. Andrić, Hlede (Kumer 77.), Jazbec, Kosec (K), Zupanc, Šipek, Kovjenić, Marinšek (Cerar 61.), Zorc (Djokić 87.), Primc (Avbelj 61.), Stoiljković. Na klopi: Ivačič, Lidjan. Trener: Dejan Djuranović.
Roltek Dob: Vezirović, Mirtič, Lunder, Nemanič, Račić, Leskovar, Kukavica (Smiljanić 88.), Kunstelj (K) (A.S. Avbelj 46.), Lukanc (Horvat 72.), Čretnik (Kotnik 94.), Klopčič (Ž. Avbelj 90.). Na klopi: Avsec, Močnik. Trener: Damijan Romih.