Oglas

Prihodnji krog PLTS

Brez točk iz Kopra

2016-08-22 09:43

Radomljani so v šestem krogu v prvoligaški konkurenci gostovali v Kopru, kjer so v premeirni prvoligaški sezoni vknjižili prvo zmago. Tokrat je bilo drugače, domačini so tekmo suvereno ugnali Kalcer Radomlje s 3-0.

Tekmo na koprski Bonifiki so bolje odprli domačini, ki so povedli že v uvodnih minutah tekme. Domači so izvedli kot z desne strani, radomeljska obrambna vrsta pa je žogo izbila dobrih dvajset metrov od vrat. Tam se je za strel odločil Andrejašič, žogo pa je poslal v desni del gola Ivačiča.

Domači so še naprej narekovali ritem igre in poskušali s streli proti vratom Radomljanov. Tako je bil dvakrat iz ugodnih položajev nenatančen Belima, enkrat pa so domači zadeli tudi vratnico. Povišanje vodstva je sledilo v 34. minuti, ko je po podaji Belime z desnega krila v sredini kazenskega prostora zadel Muslimović. Radomljan do nevarnejših strelov niso prišli, najnevarnejši je bil poskus Balića z glavo, ki pa je poletel mimo gola.

Tudi drugi polčas so začeli domači. Že v 48. minuti je Pučko po samostojnem prodoru z natančnim strelom zadel v desni spodnji kot vrat Ivačiča za končnih 3-0. Kljub visokemu vodstvu domači niso odnehali in nanizali nekaj udarcev na gostujoča vrata. Za Radomljane pa je spet poskusil Balić, žogo pa je z 20 metrov poslal mimo vrat. Koprčani so prek Ibričića spet zadeli okvir vrat, odbito žogo pa je Ivačič naposled le ukrotil. Pred koncem srečanja je za Radomljane z glavo poskusil še Karamatić, a je Simčič žogo zanesljivo ujel.

Radomljani bodo v naslednjem krogu gostili ekipo Krškega. Tekma bo v petek, 26. avgusta v domžalskem Športnem parku.

6. krog Prve lige Telekom Slovenije
Luka Koper - Kalcer Radomlje 3-0 (2-0)
Gledalcev
: 500
Strelci: Andrejašič 4., Muslimović 41., Pučko 48.
Opominjani: Andrejašič, Datković; Lidjan, Karamatić, Jakovljević, Rems.
Sodniki: Roman Glažar (glavni sodnik), Aleš Skok, Janez Bezjak (pomočnika), Marko Lacković (četrti sodnik).
Delegat: Stojan Bole.

Luka Koper: Simčič, Andrejašič, Datković, Jefthon, Sikošek, Biljan, Valencia (Pekuson 61.), Ibričić, Belima (Jurina 85.), Pučko, Muslimović (Štromajer 72.). Na klopi: Adam, Dedić, Posavac, Horvat. Trener: Milan Obradović.
Kalcer Radomlje: Ivačič, Karamatić, Barukčić (Šipek 68.), Nunić, Cerar (Gajić 46.), Stoiljković, Jugovar, Balić, Rems, Lidjan (Jakovljević 66.), Andjelković. Na klopi: Andrić, Kovjenić, Marinšek, Kumer. Trener: Jani Žilnik.